Pályázatok (2. szakasz)

2010-től az iskola számára megnyíltak a pályázati lehetőségek.  A „Nagykossuth” sok pályázatban részt vett, ezért a legjelentősebbeket felsorolásszerűen lehet csak ismertetni.

• TÁMOP 3.1.7-11/2 Pályázati Projekt : előminősített referencia-intézmény
    • A gimnázium megszerzett minősítése többek között azt jelzi, hogy az iskola a diákok egyéni fejlődését biztosító oktatási-nevelési módszereket alkalmaz, és az itt zajló pedagógiai munkában megjelennek a kompetencia alapú nevelés-oktatás tartalmai és módszerei. Az intézmény munkakultúráját nyitott környezet jellemzi, emellett fontos feladatnak tartja a folyamatos önfejlesztést és szakmai megújulást is.
  • TÁMOP–3.4.4/B-08/1-2009-0045
    • Iskolánk, a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma hitvallása szerint gyermekközpontú, tehetséggondozó, értékközvetítő iskola, mely a város és régió meghatározó tehetséggondozó és módszertani műhelyévé szeretne válni. Ezért is hívtuk életre az elmúlt tanévben az iskola tehetségpontját, és pályáztunk a TÁMOP hálózatépítő programjára (TÁMOP–3.4.4/B-08/1-2009-0045), melynek keretein belül egy diákoknak és tanároknak egyaránt szóló rendezvény- és továbbképzési sorozatot kínálunk.
  • TÁMOP-3.1.5-09/A-2-2010-024
    • A Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumában dolgozó tanárok pedagógiai kultúrájának korszerűsítése címmel iskolánk sikeresen vett részt a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében meghirdetett TÁMOP-3.1.5-09A-2-2010-0245 azonosító jelű pályázaton.
    • A közoktatásban tanulók természettudományos, matematikai és műszaki kompetenciáinak elmélyítését segítő tehetséggondozó programok támogatása
  • NTP-KTMK-11-0076 - GLOBE tehetséggondozó projekt
  • NTP-KTMK-11-0080 – KutaKoDiK
  • NTP-KTMK-12-0016 – KutaKoDiK – 2013
  • European Schoolnet iTEC (Innovative Technologies for the Engaging Classroom) I. tesztelés
  • European Schools for a Living Planet IV. (WWF projekt)
  • Tizenkettő nem egy tucat!
    • ifjú tehetségeket bemutató fotókkal illusztrált portréinterjúk és kisfilmek készítése – az Acta DE Kossuth tehetséggondozó elektronikus iskolaújság pályázata
    • Általános iskola, középiskolai, szakiskolai, kollégiumi, valamint a kulturális intézményekben működő tehetséggondozó műhelyek támogatása (NTP-TM-13-0072 – Modellépítés)
    • Matematikai, természettudományos és műszaki, informatikai kompetenciák, valamint a szakmatanuláshoz szükséges kompetenciák erősítése a köznevelési intézményekben (NTP-MTI-13-0049 – Blokk programozási nyelvek oktatása)
    • Tehetséges tanulók/fiatalok számára 30 illetve 60 órás egyéni fejlesztő programok kidolgozásának és megvalósításának támogatása (NTP-EFP-13-014 – Tehetséges kémikus)