Programok (2. szakasz)

A MATEHETSZ keretében indult el a Géniusz Program, a Debreceni Egyetem professzorai és iskolánk tanárai kiadták a Géniusz Könyveket,a tehetséggondozás új pedagógiai és szakmódszertani lehetőségeit vizsgálva.
A program keretében tehetséggondozásból 5 kollégánk szakvizsgázott.
Tanáraink más tanároknak tartanak továbbképzéseket a tehetséggondozás témakörében a Géniusz Programiroda programíróiként, illetve oktatóiként magyar, matematika, német, fizika, biológia tantárgyakból.
Ennek eredménye, hogy tanáraink a tehetséggondozásban vállalt irányadó, meghatározó szerepükért elismerésekben részesültek: 4 Bonis Bona-díjas, 1 Rátz Tanár Úr Életműdíjas, 1 MesterM díjas, 1 MOL Tehetséggondozásért díjas, 1 Richter Kémia Oktatásért díjas, 1 Pro Progresszió ösztöndíjas tanárral büszkélkedhet az iskola.