Tehetségnapi konferencia a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karon

tehetségnap

A Komplex tehetségfejlesztés a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán c. pályázat (NTP-HHTDK-17-0064) keretében tartottak hallgatói konferenciát a böszörményi campuson. A rendezvényre március 29-én került sor a kar dísztermében. A rendezvény keretén belül a tehetséggondozó pályázatba bekapcsolódó 11 diák mutatta be kutatási eredményeit vagy kutatási tervét a négytagú zsűrinek. Ezek témái a kar képzési profiljához illeszkedtek, hiszen a pedagógia különböző részterületeit érintették. A zsűri első, második és harmadik díjat osztott ki. A legszínvonalasabb előadások megtartói könyvutalványban részesültek.

Helyezettek:

1. helyezett: Molnár Fanni szociálpedagógus hallgató. Előadásának címe: A kriminalizálódáshoz vezető hatások és korrigálásuk a javítóintézeti nevelés által
  2. helyezett: Tóth Fanni óvodapedagógus hallgató. Előadásának címe: Óvodán kívül sportoló és nem sportoló 4-6 éves gyermekek motoros képességinek összehasonlítása
  3. helyezett: Gere Hajnalka gyógypedagógus hallgató. Előadásának címe: Fogyatékosság Spanyolországban

Az elhangzott előadások írott formában a pályázatot lezáró tanulmánykötetben fognak megjelenni.

meghivo_ntp_vege_jav.pdf

TÁMOGATÓK: