Jelentkezés a tehetséggondozó programba

DETEP JELENTKEZÉSA Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjába újra lehet jelentkezni.
A program célja, hogy elősegítse a hallgatókban rejlő tehetség kibontakoztatását. A tehetséggondozás elsősorban a tanszékeken, illetve intézetekben történik, alapját a témavezető oktatók irányításával végzett hallgatói kutatómunka jelenti.

MIT NYÚJT A PROGRAM

- Kutatómunka szakképzett témavezető segítségével.
- Teljesítmény után járó ösztöndíj tagozatos hallgatóknak
-Végzéskor diplomamelléklet a programban való részvételről, az elért eredmények felsorolásával. A diplomamelléklet előnyt jelenthet az MA és PhD képzésre való jelentkezéskor.
- A Tehetségprogramban részt vevő hallgató számára intézeti/tanszéki kutatóhelye – lehetőségei szerint – biztosítja az alábbi juttatásokat: fénymásolási hozzájárulás, konferenciák/művészeti és szakmai versenyek részvételi díja, utazás és szállásdíj, terepmunka költségei, könyvtári szolgáltatások (díjmentes beiratkozás, köteles példányok kölcsönzése), kutató utak támogatása.
- Plusz tárgyak/kurzusok felvételének lehetősége
- A teljesítménykreditet szerzett hallgató ajánlást, igazolást kaphat a kari koordinátortól illetve a DETEP irodától a következő pályázatokhoz: kiemelt és köztársasági ösztöndíj, alapítványi pályázatok, hazai és külföldi konferenciák, tanulmányutak, külföldi részképzés, nyári ösztöndíjak.

JELENTKEZÉS A PROGRAMBA

− A hallgató rendelkezzen kutatási témával (érdeklődési terület) és ehhez keressen megfelelő témavezetőt.

– A jelentkezés tartalmi feltételei:
A  programba jelentkezhet minden aktív, nappali és levelező tagozatos alap-, mesterszakos illetve osztatlan képzésben részt vevő hallgató, aki tanulmányait nem szakította meg két szemeszternél hosszabb időszakra, s aki rendelkezik 2 lezárt félévvel.
Azok a hallgatók, akik jelenleg mesteres tanulmányaikat folytatják, de alapképzésükön is a DE hallgatói voltak, is jelentkezhetnek a programba.

-    Elsős alap-, illetve osztatlan képzésben részt vevők, valamint azok a mesterszakos hallgatók, akik alapszakjukat nem  DE-n végezték akkor jelentkezhetnek, ha rendelkeznek releváns tudományos versenyeredményekkel, cikkekkel, TDK, OKTV részvétellel

Jelentkezhetek-e a DETEP-be?

Alapszakos elsős rendelkezem tudományos cikkel, előadással, versenyeredménnyel  igen
Alapszakos elsős nincs semmilyen tudományos eredményem még nem
Alapszakos felsőbb éves van 2 lezárt félévem, és kutatási témám, választott témavezetőm igen
Mesterszakos elsős alapszakomat a DE-n végeztem, van kutatási témám, és választott témavezetőm igen
Mesterszakos elsős alapszakomat nem a DE-n végeztem, de van tudományos cikkem, előadásom, OTDK , TDK ereményem igen
Mesterszakos elsős nincs tudományos eredményem még nem
Osztatlan képzésben elsős rendelkezem tudományos cikkel, előadással, versenyeredménnyel  igen
Osztatlan képzésben elsős nincs semmilyen tudományos eredményem még nem
Osztatlan képzésben felsős van 2 lezárt félévem, és kutatási témám, választott témavezetőm igen
PhD hallgató - nem

DETEP jelentkezés 2

– A jelentkezés menete

•    jelentkezés a detep honlapon keresztül (tehetséggondozás menüpont, JELENTKEZÉS A DE TEHETSÉGGONDOZÓ PROGRAMJÁBA almenü)
•    a megfelelő jelentkezési lap kiválasztása, azaz aki 2018/2019 1. félévében detepes volt alapképzésén, az a mesterszakosoknak szóló jelentkezési lapot töltse ki, aki új belépő, az a neki szóló jelentkezési felületre lépjen be! Aki nem végzett tanulmányaival, nem szükséges újra jelentkeznie.
•    kb. egyoldalas kutatási/munkaterv, a témavezetővel egyeztetve (témavezetői és saját aláírással, a jelentkezéskor kell feltölteni)
•    A jelentkezés kizárólag elektronikus úton történik.
•    LEVELEZŐS HALLGATÓK JELENTKEZÉSE: a szakmai önéletrajz feltöltése számukra kötelező
Levelezős hallgatók felvételéről a mindenkori Tehetségtanács dönt!

–    Jelentkezési határidő első jelentkezőkenk: 2019. február 15.

– Fontos, hogy a jelentkezési lap minden egyes pontja ki legyen töltve, és a munkaterv le legyen adva, mert a formailag nem megfelelő jelentkezések nem kerülnek elbírálásra.
−A formai ellenőrzés után a kari DETEP Bizottságok illetve a Tehetségtanács döntenek a felvételről, február 25-ig.
A hallgatók március 2-ig e-mailben értesítést kapnak a döntésről.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK:

tehetség koordinátor

Tudományos Igazgatóság (212. szoba)
Tel: 512-900/62280-as mellék
E-mail: detep@unideb.hu