Nemzetközi elitben az Informatikai Kar
A Microsoft Learn for Educators Program tagjaként a Debreceni Egyetem Informatikai Kara is részt vett a világcég által szervezett varsói szakmai csúcstalálkozón. Az IK a nemzetközi nagyvállalat egyik kiemelkedő partnereként mutatta be a Microsoft támogatásával elért tudományos és oktatási eredményeit.
Antik titkok olasz nyelven
Bronzi di Riace címmel 1972-ben a calabriai város mellett, a tengerben talált antik görög bronzszobrok történetéről tartott olasz nyelvű előadást szerdán a Debreceni Egyetemen Giacomo Maria Oliva, az olaszországi Museo di Reggio Calabria igazgatóhelyettese.
Letisztult gondolkodás, látványos eredmények
A Kaizen-stratégia alkotójának életét, valamint a módszertant leíró kötetet mutatták be a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban (DEENK). Az eseményen a DE Műszaki Kar szakemberei ismertették a módszertannal kapcsolatos oktatási és vállalati tapasztalataikat.
Képernyőn a novemberi Campus magazin
Indul a könnyűzenei alapképzés, új ösztöndíjat alapított elsőéveseknek és a legjobb középiskolákat is támogatja az egyetem, megnyílt az E-sport Központ és teltház volt az állásbörzén - a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeit, rendezvényeit mutatja be a Debrecen Televízió havi műsora.
Doktoranduszok Trianonról
A Debreceni Egyetem adott otthont a trianoni békeszerződésről szóló országos Doktorandusz Konferenciasorozat második állomásának szombaton. A doktori fokozat megszerzésére készülő 14 hallgató a köszöntők és a plenáris előadás után 3 szekcióban mutatta be a témában elért kutatási eredményeit.
Szakkollégisták ismertették tudományos munkáikat
A Debreceni Egyetem orvos- és egészségtudományi témájú tudományos projektekben részt vevő hallgatói mutatták be kutatásaikat a Sántha Kálmán Szakkollégium szombati rendezvényén. A 17. Tudományos Kerekasztalon 6 szekcióban 30 előadás hangzott el a Learning Centerben.
Doktorokat és díszdoktorokat avattak
Száztíz jelölt vette át a PhD-fokozat megszerzését igazoló oklevelét a Debreceni Egyetem őszi doktoravató ünnepségén. A Főépület Aulájában szombaton tartott eseményen emellett habilitált doktori és professor emeritus címeket adtak át, és felavatták az intézmény új díszdoktorait is.
Mit és hogyan ajánljon a gyógyszerész?
Gyógyszerészi gondozási versenyt rendeztek a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán. Az elsősorban a kar ötödéves hallgatóinak részvételével tartott megmérettetésen a versenyzőknek patikába betérő betegnek kellett segíteniük a gyógyszerválasztásban. A legjobbak bejutottak a verseny országos döntőjébe.
Legendás regényt ünnepel a DEENK
Az Ulysses kiadásának századik évfordulóján mobilkiállítással állítanak emléket James Joyce világhírű regényének a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban (DEENK). A jubileum alkalmából az egyetemre látogatott Ronan Gargan, Írország magyarországi nagykövete is.
Ébredezik Komondor, az ország legerősebb szuperszámítógépe
Már a szoftvereket telepítik az 5 petaflops teljesítményű, Komondor nevet viselő szuperszámítógépre a Debreceni Egyetem Kassai úti campusán lévő Szuperszámítógép Központban. A Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) új gépe megtízszerezi az itthon elérhető jelenlegi HPC-kapacitást.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.