A Pénzügyminisztérium díjazta a GTK-s hallgatót
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatója nyerte el a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjat. Gyulai Ágnes Varga Mihály pénzügyminisztertől vette át az elismerését Budapesten.
Debreceni kutatók új elmélete
A rangos nemzetközi tudományos folyóirat, a Biological Reviews kiemelt helyen foglalkozik a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar azon kutatásával, mely az erdőssztyeppek kialakulásának és tartós fennmaradásának okait vizsgálja.
Európai Sporthét a Debreceni Egyetemen is
Idén is bekapcsolódhatnak a debreceni egyetemi polgárok a #BeActive eseményeibe. Az Európai Unió legnagyobb szabadidősport-programja szeptember 23-án, pénteken kezdődik. Hallgatók, oktatók, dolgozók is nevezhetnek, kilenc sportágban.
Az információsszabadság „titkai” az ÁJK-n
A Debreceni Egyetem adott otthont kedden a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság információszabadsággal kapcsolatos szakmai rendezvényének, amelynek szervezésében közreműködött a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara, valamint a Kancellária GDPR Központja.
A biológiai óra szerepe a porcképződésben
A Debreceni Egyetem kutatói elsőként írták le, hogy a mechanikai ingerek a fejlődő porcsejtek biológiai órájának szinkronizálása révén fejtik ki porcképződést elősegítő hatásukat. A vizsgálat eredményei hozzájárulhatnak az ízületi gyulladás, illetve a porckopás kezelésében új típusú, hatékonyabb gyógymódok kifejlesztéséhez, melyekkel jobb minőségű porcpótlás érhető el. A kutatást összefoglaló közlemény a napokban jelent meg az egyik legrangosabb nemzetköz
Nehezen felülmúlható az idei yoUDay
Minden korábbi sikert túlszárnyalt a Debreceni Egyetem 2022-es tanévnyitó stadionshow-ja. Sztárfellépők, káprázatos fénytechnika, egyedülálló hangulat, hatalmas színpad és hálás közönség – a közreműködők értékelték a hirek.unideb.hu-nak a felejthetetlen estét.
Újra nívós koncerteket rendeznek a Liszt teremben
Több mint húsz koncertet kínál a klasszikus zenét szerető közönség számára a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar idén jubiláló Universitas-Debrecen, valamint Konzervatóriumi esték és Steinway hangversenysorozata. A 2022/23-as évadban neves hazai és nemzetközi szólisták, valamint kamaraegyüttesek lépnek színpadra a Liszt teremben, köztük az egyetem oktatói is.
Közeleg a Kutatók Éjszakája!
Négy megye, öt település, 200 program – ez a számok tükrében a Kutatók Éjszakája a Debreceni Egyetemen, amely idén már 15. alkalommal csatlakozik a rendezvénysorozathoz. A szeptember 30-ai programokra már lehet regisztrálni a https://kutatokejszakaja.hu/ weboldalon.
A békéről énekel az egyetemen forgatott új klipjében Erdős Fruzsi
A világunkat sújtó negatív történések és a háború ellen tiltakozik friss dalával Erdős Fruzsina, a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézetének ének tanára. Az új számhoz az egyetem emblematikus Főépületének legfelső szintjén forgatott klipet az énekesnő és zenekara.
Nobel-díjas kutató méltatta a Debreceni Egyetemet
Most van a legnagyobb esélye a Debreceni Egyetemnek arra, hogy a tudomány, az oktatás és az innováció területén Közép-Kelet-Európa egyik vezető felsőoktatási intézményévé váljon - hangsúlyozta Louis J. Ignarro Nobel-díjas farmakológus a Tudományos és Társadalmi Tanácsadó Testület (TTTT) szerdai alakuló ülésén a Debreceni Egyetem Aulájában.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.