Új tanszék az Informatikai Karon
Speciális oktatási-kutatási szervezeti egységet hoz létre az NI Hungary a Debreceni Egyetem Informatikai Karán, hogy segítse a gazdaságinformatikus, a mérnökinformatikus és a programtervező informatikus Bsc- és Msc-szakos hallgatók képzését. Az amerikai vállalat emellett egy új számítógépes tanterem kialakítását is támogatta több mint 4 millió forint értékű adományával.
Mérnöki szimuláció a tervezésben
Az ipar legtöbb területén alkalmazható úgynevezett számítógépes mérnöki szimulációról tartottak szakmai napot kedden a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. A rendezvényen az intézmény több mint 70 ipari partnere képviseltette magát.
Jövőt formáló népegészségügy
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának hét szakembere mutatta be tudományos tevékenységét és kutatási eredményeit a Budapesten megrendezett XIV. Fiatal Higiénikusok Fórumán. Egyebek mellett a prevencióról, az alternatív élelmiszerekről és a táplálkozási szokásokról esett szó.
Nemzetek ízei – visszatért a Food Day
Afrika, Ázsia és a tengerentúli országok ízeivel, kultúrájával ismerkedhettek meg azok, akik pénteken kilátogattak a Debreceni Egyetem Főépülete előtt megrendezett 15. International Food Day-re. A hallgatói gasztrofesztiválra az egyetem külföldi hallgatói mellett sok debreceni is kíváncsi volt.
Új kihelyezett tanszék az Informatikai Karon
A világ egyik leggyorsabban növekvő szoftverfejlesztő cégének hazai leányvállalatával, az EPAM-mal hozott létre speciális oktatási-kutatási szervezeti egységet a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A megállapodás célja a nemzetközi piaci tudás és a naprakész technológiai ismeretek integrálása az oktatásba.
Mézes élet a Science Caféban
Folytatódik a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata. A Science Caféban ezúttal „Édes időkapszulák – miről mesélnek a mézek?” címmel Sajtos Zsófi, a Debreceni Egyetem Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék PhD-hallgatója tart előadást május 18-án, szerdán 17 órától a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában (Debrecen, Csapó u. 30.).
Újra itt a Food Day
Hosszú idő után ismét a nemzetközi gasztronómiáé a főszerep a Debreceni Egyetemen. Az idei International Food Day! keretében tizenöt nemzet ételeit, specialitásait – egyebek mellett arepa rellenát, nasi lemakot, satayt – kóstolhatják meg a látogatók az Egyetem téren.
Új Demonstrációs labor Szolnokon
Átadták a Debreceni Egyetem Szolnok Campusán kialakított új Demonstrációs labort. A teremben az Egészségügyi Kar ápoló és védőnő szakos hallgatói a valódiakhoz nagyon hasonlító, illetve részben azokkal megegyező eszközök segítségével tanulhatnak.
Sikerek a Munkajogi Perbeszédversenyen
A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatóiból álló csapat nyerte meg a XVII. Országos Munkajogi Perbeszédversenyt. Egyéniben a legjobb felperes és a legjobb bíró kategóriában is a DE ÁJK hallgatói győztek.
Kutatói kiválóságok az egyetemen
Kimagasló eredménnyel szerepelt a Debreceni Egyetem a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) pályázatain. Az intézmény 17 egysége viselheti az MTA Kiváló Kutatóhely címet, illetve 20 kutatócsoportja nyert összesen több mint 650 millió forint ELKH támogatást. A tervezett tudományos munka részleteit szerdán a Főépületben tartott tájékoztatón ismerhették meg az érdeklődők.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.