Musical Stúdió az egyetemen
A tavaly indult Egyetemi PolgáRock társulat után Musical Stúdiót hozott létre a DE hallgatóinak az oDEon Színház. Az egyetemi teátrum célja, hogy az intézményben tanuló tehetségek tovább fejlődhessenek és fellépési lehetőséghez jussanak.
ZölDEn a jövőnkért
Energiatakarékosság, újrahasznosítható eszközök, tudatos fogyasztói magatartás: idén XI. alkalommal rendezte meg október 20-án a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Környezetvédelmi Bizottsága a Zöld Börzét a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar aulájában.
A legjobbak között a DE gyakorlója
Megőrizte előző évi ötödik pozícióját a felsőoktatási intézmények gyakorlóiskoláinak rangsorában a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája. Az ország legjobb száz középiskolájának listáján a 38. lett a DE gyakorlója.
NeurotechEU: bonni nyilatkozat
Bartha Elek rektorhelyettes képviselte a Debreceni Egyetemet azon a találkozón, amelyet a NeuortechEU projektben résztvevő egyetemek vezetőinek szerveztek október elején Németországban. A kezdeményezéshez egy amerikai intézmény európai campusa is csatlakozott.
Kiváló sportolókat díjaztak
Elismerő okleveleket vehettek át a Debreceni Egyetem kiemelkedő sportolói a Sporttudományi Oktatóközpontban. A keddi díjátadón azokat a hallgatókat jutalmazta a DE, akik a yoUDay napján tartott ünnepélyes díjátadón edzőtáborozás, vagy külföldi verseny miatt nem lehettek jelen.
Egyetemisták a Paksi Atomerőműben
A helyszínen ismerkedhettek meg a Paksi Atomerőmű négyes blokkjával a Debreceni Egyetem hallgatói, akik idén tavasszal részt vettek a Rosatom Central-Europe, a Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt. közös atomenergetikai versenyén, a Hackatomon.
Vígopera debütált a Liszt teremben
Nagyszabású előadással indította el az Universitas-Debrecen hangversenysorozatát a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. Az ének mesterszakos hallgatók Mozart: A színigazgató című kétfelvonásos vígoperáját játszották a Liszt teremben, ahol most először adtak elő egészestés operát.
Elhunyt Kornai János közgazdász
Életének 94. évében, hétfőn elhunyt Kornai János Széchenyi-díjas közgazdász, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, a Harvard Egyetem és a Corvinus emeritus professzora, a francia becsületrend kitüntetettje, a svéd, amerikai, és más akadémiák tiszteletbeli tagja, a Debreceni Egyetem díszdoktora.
Nem ciki iskolapszichológushoz járni
Milyen lenne a világ iskolapszichológus nélkül? címmel iskola- és óvodapszichológusok tartottak szakmai tanácskozást a debreceni DAB Székházban. Az ország minden részéből érkezett 62 szakember a plenáris ülések mellett 13 műhely keretében tanácskozott.
Doktorandusz konferencia a BTK-n
„Conferentia Debreceniensis Doctorandorum Iuvenum” címmel ókorral, középkorral és kora újkorral foglalkozó doktoranduszok számára rendezett konferenciát október 15-16-án a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete, valamint a Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.