Kimagasló eredményt értek el
A Debreceni Egyetem 110 hallgatója részesül a 2017/2018-as tanévre nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban. A legtöbben a Bölcsészettudományi, valamint a Természettudományi és Technológiai Karon tanulnak.
Nemzetközi sportnap az egyetemen
Több száz hallgató, oktató és dolgozó sportolt együtt szerdán a Debreceni Egyetemen. Második alkalommal rendezték meg a Nemzetközi Egyetemi Sportnapot.
Új képzések az Egészségügyi Karon
Hiánypótló angol nyelvű mesterszakkal és határon túli, kihelyezett ápoló képzéssel bővül a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának képzési palettája a 2017/2018-as tanévben.
E-sport: játék és tudomány
Az informatika, a nevelés-, az orvos- és egészségtudomány is hasznosíthatja azokat a kutatásokat és tudományos eredményeket, melyek létrehozásában a Debreceni Egyetem Atlétikai Club legújabb, egyben az ország első felsőoktatási e-sport szakosztálya, a DEAC-Hackers is közreműködik.
Idén is lesz Science Café!
Öt év alatt 55 előadás – ez a mérlege a Debreceni Egyetem nagysikerű tudományos ismeretterjesztő sorozatának, a Science Cafénak, amely ebben a tanévben sporttörténeti érdekességekről szóló előadással folytatódik.
Együttműködés a V4 egyetemeivel
A Visegrádi Egyetemi Szövetség teljes jogú tagja lett a Debreceni Egyetem. A szervezet idei, moszkvai közgyűlésén arról is döntöttek, hogy az évente megrendezett eseménynek 2018-ban Debrecen ad majd otthont.
Ember és gép átalakuló kapcsolata
Az informatikai eszközök és az emberek egymásra hatását vizsgáló fiatal tudomány, a kognitív infokommunikáció kutatói tanácskoznak a Debreceni Egyetem Informatikai Karán a téma aktuális kérdéseiről, kiemelt figyelmet fordítva a virtuális valóságra.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Gólyatábor, Farmer Expo, gitárosok találkozója, futballegyetem, virágkarnevál – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
Megkezdődött a 2017/2018-as tanév
Közép-Európa és a Visegrádi négyek különleges fejlődési lehetőségeiről, valamint az intézmény sorsát meghatározó együttműködésekről beszélt Szilvássy Zoltán rektor a Debreceni Egyetem vasárnapi tanévnyitó ünnepségén, ahol az elsőévesek ünnepélyes keretek között tettek fogadalmat.
Új utak az anyagtudományban
A legkorszerűbb műszaki technológiák fejlesztéséhez kutatási hátteret nyújtó Regionális Anyagtudományi Kiválósági Műhelyt hoz létre a Debreceni Egyetem és az MTA Atommagkutató Intézete több mint egymilliárd forintból.