„Izmoztak” a debreceni hallgatók
A Debreceni Egyetem is versenybe szállt a Magyarország Legizmosabb Egyeteme címért. Egy napon át emelgették a súlyokat a hallgatók a Főépület előtt.
Tehetségnap a Kossuth Gyakorlóban
Harry Potter újság, Észbontó matek, saját színdarabok - bemutatkoztak a Debreceni Egyetem újabb kitüntető címmel elismert gyakorlóiskolájának tehetséggondozó programjai és tehetséges diákjai.
Egyetemi kutatások elhízás ellen
A fogyasztótabletták és a túlsúly szövődményeire szedett gyógyszerek kölcsönhatását vizsgálják a Debreceni Egyetemen. Az elhízás megelőzése érdekében új funkcionális élelmiszereket is fejlesztenek.
Siker futsalban, vívásban, tornában
Magyar bajnok lett a DEAC U17-es lány futsal csapata vasárnap, a férfi futsalosok pedig hétfőn játszanak sorsdöntő mérkőzést az NB2-ben. A vívó Mihály Kata felnőtt válogatott lett a hétvégén, és a Kossuth Gyakorló tornászai is remekeltek.
Az ájurvéda kurzus új lehetőségei
A Debreceni Egyetem szakfordító-tolmács szakos hallgatóinak segítségével hamarosan már magyar nyelven is elérhetővé válik az ájurvéda orvostudomány kurzus. A februárban indult egyedülálló képzés annyira sikeres, hogy a következő szemeszterben is folytatódik.
A reformáció emlékezete
Tudományos konferenciát rendeznek a Debreceni Egyetemen a reformáció 500. évfordulója alkalmából. A kutatók áttekintik, hogyan emlékeztek a katolikusok és a protestánsok a reformáció kezdeti eseményeire a 16-18. században.
„Múltunk alapja, jövőnk oszlopa”
Szent László hitbeli öröksége és az egyházak olyan kohéziós erőt jelentenek, amely kaput nyit a határon túliak, a világ magyarsága felé – mondta a lovagkirály értékeit bemutató konferencián Jávor András, a Debreceni Egyetem rektori főtanácsadója.
Újabb Lendület-csoport az egyetemen
A tájhasználat és a klíma változásával járó kihívásokra adható válaszokhoz járulhat hozzá eredményeivel a Debreceni Egyetem új Lendület-kutatócsoportja, amely 5 évre nyert támogatást a Magyar Tudományos Akadémiától.
Boldog sárgulók
Közösségi rendezvények, sárgulási felvonulás és bál: több mint félezer végzős hallgató búcsúzott az egész hetes hagyományőrző programsorozattal a Debreceni Egyetemtől.
Sárgulás képekben
Csikósok, lovasfogatok, néptánc és kiváló hangulat – látványos fotógalériában tekinthetik meg a Debreceni Egyetem idei sárgulási felvonulásának legjobb pillanatait.