InterTalent UNIDEB

A Debreceni Egyetem nemzetközi tehetséggondozó konferenciájának letölthető anyagai elérhetőek itt:

Absztrakt formai követelményei
Minta az absztrakthoz
Online kiadvány formai követelményei

FORMAI KÖVETELMÉNYEK
az összefoglaló kötetbe és a kiadványba kerülő anyag készítéshez

Az előadások  időtartama max. 15 perc

Az előadásokat maximum 10 oldal terjedelemben (táblázattal és ábrával együtt) magyar nyelven (8-10 soros angol nyelvű összefoglalóval) vagy angol nyelven (8-10 soros angol nyelvű összefoglalóval) jelentetjük meg. A szekcióvezető ajánlásait az anyag véglegesítése során vegyék figyelembe. A tanulmányhoz kérjük egy szakmai lektor véleményét csatolni.

Az előadások/poszterek kiadványban megjelentetésre kerülő anyagának beküldési határideje:

2017. április 30.

A nyomdai előkészítés támogatása érdekében az írásos anyag elkészítésekor a következőket kérjük betartani:
A szöveget Microsoft Office Word szövegszerkesztő programmal elkészítve tovább szerkeszthető formában e-mailen kérjük megküldeni. A beküldött anyagok elnevezése: Szerző_Neve_nyomtatott.  A nyomtatott kiadvány fekete-fehérben készül, ezért kérjük, hogy az ábrákat és diagramokat ennek figyelembevételével készítsék el.

Online kiadvány formai követelménye:
Terjedelem:                     max. 5 oldal, ábrákkal táblázatokkal együtt
Margók:                          bal és jobb:        2,5 cm
                                       alsó és felső:     2,5 cm
Betűtípus:                       Times New Roman  12 p
Cím:                                14 p félkövér dőlt, nagybetűs
Szerző neve:                   10 p normál
Intézmény neve, címe:    10 p normál
Alcímek:                         12 p félkövér dőlt
Szöveg formátuma:         bekezdések után 1 soremelés, bekezdések elején nincs behúzás, tabulátor
Sorköz:                           szimpla

Az egy oldalas összefoglaló formai követelménye:
Terjedelem:                     max. 1 db A/4 oldal, ábrákkal táblázatokkal együtt
Margók:                          bal és jobb:        2,5 cm
                                       alsó és felső:     1,5 cm
Szöveg formátuma:         Hasábolt oldal, 2 db egyforma (7,5 cm) szélességű hasáb, a hasábok közti térköz 1 cm, bekezdések után 1 soremelés, bekezdések elején nincs behúzás, tabulátor
Betűtípus:                       Times New Roman  9 p
Sorköz:                           szimpla
Cím:                                11 p félkövér dőlt, nagybetűs
Szerző neve, intézmény neve címe: 9 p
Alcímek:                         10 p félkövér dőlt

A mellékelt elrendezési vázlat alapján elkészített írásos anyag első négy sora tartalmazza a téma címét, a szerző nevét, intézményének nevét illetve címét, a lektor vagy témavezető, programvezető vagy konzulens nevét, tudományos fokozatát.