Áttörés az erdőssztyeppek kutatásában
A Debreceni Egyetem Lendület-kutatócsoportjának koordinálásával dolgozó kutatócsoport átírta az erdőssztyeppek megőrzésére vonatkozó konzervációs paradigmát. A publikáció a növénytani kutatások egyik vezető lapjában, a Frontiers in Plant Science című kiadványban jelent meg.
DE: vidéken az első
Továbbra is a Debreceni Egyetem az ország második legnépszerűbb felsőoktatási intézménye, 7990-en jelölték meg az első helyen jelentkezési lapjukon. A legtöbben a Gazdaságtudományi Kart választották, de az intézmény új képzései is sok jelentkezőt vonzottak.
Ütős ötlet hódít a neten
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar ütőshallgatói közül is sokan csatlakoztak ahhoz a kihíváshoz, amiben a fiatal dobosok otthoni eszközökön, edényeken, fedőkön, sőt még tisztítószeres flakonokon is zenélnek. A kihívás egyre népszerűbb, a világ minden tájáról csatlakoznak résztvevők.
Online zenélnek az egyetemisták
Országos mintára a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói is rövid videókkal próbálják tartalmassá tenni az otthonlétet. A Facebookon koncertekkel, szavalatokkal, kulturális produkciókkal szeretnék szórakoztatni azokat, akik otthon maradnak.
Rendkívüli helyzet, rendkívüli döntések
Augusztus 31-ig meghosszabbítható a tavaszi félév időtartama, ha szükséges a járványhelyzet miatt – többek között a tanévbeosztás módosításáról, a 2020. évi költségvetésről és új intézetek létrehozásáról is döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa.
25 már
Egyetemi tudás segít fitten maradni
Országosan egyedülálló, sporthoz és egészségmegőrzéshez kapcsolódó adatbázist hozott létre partnereivel a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. Az a cél, hogy szakmailag megalapozott elméleti és gyakorlati tudásanyaggal támogassák az otthoni testedzést.
25 már
Learning Center: szerződéskötés a kivitelezővel
Eredményes volt a Learning Center építésére kiírt közbeszerzési eljárás, a nyertes ajánlattevővel megkötötték a kivitelezői szerződést. A debreceni Dryvit Profi Kft. építheti fel a Debreceni Egyetem új, több mint 4000 négyzetméteres, multifunkciós oktatási épületét az Egyetem téri campuson.
19 már
A kényszerbetegség okait kutatták
Hollós István-díjat kapott a Magyar Pszichiátriai Társaságtól a Debreceni Egyetem kutatóinak „A kényszeres zavar etiológiájának kötődéselméleti vonatkozásai, különös tekintettel az észlelt szülői bánásmódra, a kötődési mintázatra és az érzelemszabályozási deficitekre” címmel írt publikációja.
18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
16 már
Állami kitüntetést kaptak
A Debreceni Egyetem több, kiemelkedő tudományos, szakmai munkát végző oktatója, kutatója, munkatársa részesült állami elismerésben a nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetéseket a díjazottak későbbi időpontban vehetik majd át.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.