19 feb
Jótékonysági korcsolyázás
Adománygyűjtési céllal rendezett jégkorcsolya estet a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete kedden este. A rendezvényen felhívták az egyetemi polgárok és a debreceniek figyelmét arra, hogy a hét minden napján fontos a segítségnyújtás.
18 feb
A zenehallgatás művészete
Különleges, „szóbeli” zenei élményt kínál vendégeinek a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása. A Science Caféban „A hallgatás művészete” címmel Váradi Judit egyetemi docens tart előadást.
17 feb
Gyakorlat a középpontban
Változásközpontú, fejlődéscentrikus és folyamattámogató gyakorlatra van szükség az óvodapedagógiában. Levelező és nappali tagozatos hallgatóinak szervezett pénteken mentorkonferenciát a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara.
13 feb
Jótékony korcsolyázás a Nagyerdőn
Jégkorcsolya napot rendez február 18-án, kedden a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. A jótékonysági eseményen arra hívják fel a figyelmet, hogy nem csak karácsonykor, hanem az év bármely időszakában fontos a rászorulók megsegítése.
07 feb
Korszerű tudással a családokért
A szülésznő és védőnő szakirányú képzés tapasztalatait, gyakorlati és pályaorientációs lehetőségeit vitatták meg a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán, Nyíregyházán. A rendezvényen a magas szintű gyakorlati oktatás fontosságára is felhívták a figyelmet.
06 feb
Sporttal segítettek a DESOK-ban
Sportolj másképp, adj esélyt magadnak! címmel rendeztek egészség és sportnapot a Debreceni Egyetem fogyatékkal élő hallgatóinak a DESOK sportcsarnokában. Egészségügyi szűrővizsgálatokkal, sportprogramokkal várták a résztvevőket.
06 feb
Felvételi 2020: újdonságok a DE-n
A Debreceni Egyetem oktatási kínálatáról, az idei újdonságokról, az egyre népszerűbb műszaki szakokról, az általános felvételi eljárás kiegészítéséről és a leendő hallgatóknak fontos határidőkről tartott tájékoztatót az intézmény vezetése.
Nyírbátorban is közösséget építünk
Átadták a Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ épületét kedden Nyírbátorban. Az intézményben a Debreceni Egyetem szeptemberben vidékfejlesztési agrármérnök szakon indít állami ösztöndíjas, kihelyezett képzést.
Változatos életpályát nyújt a GYTK
Biztos jövőképet kínál a Gyógyszerésztudományi Karon tanuló fiataloknak a Debreceni Egyetem. A 10 féléves osztatlan képzést a gyakorlatorientált oktatás és a gyógyszeriparral való együttműködés teszi népszerűvé.
Mentortábor az egyetemen
Téli táborral folytatódott szerdán a Tanítsunk Magyarországért program a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán, ahol mentorálást vállaló egyetemi hallgatók játékos vetélkedők keretében ismerkedtek a vámospércsi általános iskolásokkal.

Tisztelt Felhasználó!