Válasz a madarak szerelmi életére
A Debreceni Egyetem vezeti azt a nemzetközi kutatási programot, amely az evolúcióbiológia terén hozhat jelentős eredményeket. Az Élvonal kiválósági pályázat keretében 229 millió forintból megvalósuló program nyitókonferenciáján tíz ország kutatói tanácskoznak.
Sport elismerések
A Debreceni Egyetem két munkatársa is díjat vehetett át az egyetemi sport szervezéséért csütörtökön, a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) éves rendes közgyűlésén.
Fókuszban a fiatalok
A játékok motiváló erejéről, a digitális családról, valamint a migráció társas kapcsolatokra gyakorolt hatásáról is szó volt a II. Nyíregyházi Ifjúságkonferencián, melyet a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán tartottak április 19-én.
Állásbörze és Karriernap
Kiállítók és hallgatók egyaránt sikeresnek értékelték a Debreceni Egyetemen szerdán rendezett Állásbörzét és Karriernapot, amelyen mintegy 80 cég képviselői adtak hasznos információt a több mint háromezer érdeklődőnek.
Internet az egészség szolgálatában
Az internet ma már életünk elválaszthatatlan részét képezi. De vajon hatással van egészségi állapotunkra is? Tév-, vagy félinformációkat, esetleg hasznos tanácsokat kaphatunk a világháló segítségével? Ennek jár utána a Science Café soron következő előadása.
Lányoknak az informatikáról
A webdizájntól a szuperszámítógépekig az informatika számos izgalmas területébe nyerhetnek bepillantást azok a lányok, akik részt vesznek a Debreceni Egyetem Informatikai Karának április 26-ai rendezvényén, a Lányok Napján.
Az élesztőgombák titkait kutatják
A kereskedelmi forgalomban is kapható élesztőgombák, illetve klinikai „rokonaik” élettani, genetikai tulajdonságait, kórokozó képességét vizsgálták a Debreceni Egyetem Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszékének kutatói.
A vizes élőhelyek védelmében
A Debreceni Egyetem Hidrobiológiai Tanszékének közreműködésével, „A biodiverzitásról másképp 3. - A víz: áldás és/vagy átok – gondoljuk újra” címmel rendeztek konferenciát a vizes élőhelyek biodiverzitásáról az MTA DAB Székházban.
EUG: pénteken döntenek a rendezésről
Az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) április 12-ei, csütörtöki közgyűlésén, Madridban mutatják be a magyar pályázók a döntés előtti prezentációjukat. A tanácskozásra utazó delegációban a Debreceni Egyetem képviselői is ott lesznek.
Filmklub a BIKSZ-szel
gengszterek klubja